Produkcja suchej karmy dla zwierząt domowych

Od przedsiębiorstwa z małego miasteczka
po światowego lidera


Joe i Louis Wenger, synowie szwajcarskich imigrantów, najmłodsi spośród dziewięciu braci, założyli w roku 1929, w niewielkim mieście w wiejskim stanie Kansas Wenger Mixing Company. Była to mała firma wytwarzająca przemysłowe maszyny do mielenia zboża. Następnie w roku 1948, bracia opracowali maszynę do mieszania melasy z suchymi składnikami i ekstrudowania produktu w formie tabletek. Był to pierwszy system ekstruzji, podstawowej technologii używanej obecnie we wszystkich przemysłowych ekstruderach do produktów żywnościowych pochodzenia rolniczego.

Pomysłowość braci Wenger nie skończyła się jednak na jednym wynalazku. Obecnie firma produkuje kompletne linie technologiczne: ekstrudery jedno- i dwuślimakowe, przemysłowe suszarki, systemy sterowania, a także bardzo wiele urządzeń pomocniczych, np.maszyny do płatkowania, opiekania oraz do powlekania cukrem/aromatami.

Pomysłowość firmy Wenger, znakomitej jakości maszyny sprawiaja, że przodujemy w branży od 60 lat. Kiedyś firma była małym zakładem, dzisiaj firma Wenger ma fabrykę o powierzchni 20.500 m2 w Sabetha, Kansas (USA), światowej klasy ośrodek badawczo-rozwojowy, a także biura sprzedaży i serwisu na całym świecie.

NASZE PRODUKTY

EKSTRUDERY

Firma Wenger projektuje i wytwarza najwyższej jakości ekstrudery do produkcji płatków zbożowych, przekąsek, makaronów, karmy dla zwierząt domowych i wodnych oraz pasz specjalnych. W technologii ekstruzji maszyny jedno- i dwuślimakowe oraz stożkowe z dwoma ślimakami współbieżnymi stanowią wzorzec sprawności, wydajności oraz efektywności. A ponieważ jesteśmy liderem nowych, rewolucyjnych konstrukcji, dysponujemy również najwyższymi umiejętnościami dostosowania istniejącej technologii do nowych wymagań.

Uniwersalna tabletkarka (Pellet/Cooker®) do produkcji granulowanej paszy o dużej gęstości, do 18 t/godz.

Ekstrudery dwuślimakowe z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb technologicznych.

Ekstrudery jednoślimakowe do produkcji karmy dla zwierząt domowych i wodnych, do 22 t/godz.

SYSTEMY STEROWANIA APM

System zautomatyzowanego zarządzania procesem (Automated Process Management = APM) firmy Wenger sprawnie łączy operatora z ekstruderem i zapewnia przyjazny sposób obsługi maszyny. Uruchomienie, praca i wyłączenie mogą być sterowane, monitorowane oraz rejestrowane. APM umożliwia też regulację i nadzorowanie temperatur oraz dodawania cieczy. System APM firmy Wenger pozwala także optymalizować jakość produktu końcowego oraz zapewnia bezpieczeństwo personelu.

SUSZARKI

Firma Wenger jest jednym z największych na świecie dostawców przemysłowych suszarek i suszarko-chłodziarek. Nasze suszarki – poziome i pionowe – są wysokiej jakości i mogą być przystosowane do potrzeb odnośnie technologii oraz wydajności. Elementy sterownicze, konfiguracja, materiał, wielkość oraz inne parametry każdej suszarki firmy Wenger są dobierane do konkretnej linii produkcyjnej dla jak najlepszych efektów produkcyjnych.

Kaskadowe suszarki pionowe z higieniczną konstrukcją do efektywnego suszenia karmy dla zwierząt domowych i wodnych

Pozioma suszarka przenośnikowa opracowana z myślą o optymalizacji procesu suszenia

POWLEKANIE SUBSTANCJAMI AROMATYCZNO-SMAKOWYMI

Systemy powlekania firmy Wenger równomiernie nanoszą płynne substancje aromatyczno-smakowe lub dodatki odżywcze przy optymalnej temperaturze i w odpowiednich ilościach na całą gamę produktów ekstrudowanych: karmy dla zwierząt, przekąski i produkty zbożowe. Jest to ostatni etap nadający produktom najlepszy smak i najwyższą jakość. Kompletne systemy obejmują całe niezbędne wyposażenie do ogrzewania, mieszania, dozowania i natryskiwania cieczy. Sterowanie może być od ręcznego do w pełni automatycznego.Historia firmy Wenger opowiada o małym przedsiębiorstwie i jego wielkiej idei. W rzeczywistości nigdy nie przestaliśmy myśleć o rzeczach wielkich, stale opracowujemy nowe procesy i technologie, które wywierają wpływ na przemysł.

Ale prawdziwą historią są rozwiązania, które dostarczamy. Nasze maszyny wytwarzają pożywienie dla milionów ludzi i zwierząt na całym świecie. Czujemy się zobowiązani do pomagania naszym klientom przy produkcji wyrobów najwyższej jakości w jak najefektywniejszy sposób.

Wenger oferuje klientom więcej know-how oraz umiejętności w dziedzinie ekstruzji i suszenia niż jakakolwiek inna firma na świecie. Warto zwrócić się do firmy Wenger jeszcze dzisiaj i uzyskać dostęp do niezrównanych zasobów, aby osiągnąć lub nawet przekroczyć założone wyniki produkcyjne.

Czytaj więcej o Ekstruder Optima

Pobierz katalog